GOK G-ce

Idź do spisu treści

Menu główne

Spotkanie autorskie I.Klebańska

AKTUALNOŚCI


             29 października 2019 r. w Szkole Podstawowej w Galewicach odbyło się spotkanie z pisarką Izabelą Klebańską , która przyjechała do nas z Łodzi na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Galewicach.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           
Pani Izabela jest pisarką ,autorka książek , scenariuszy radiowych i telewizyjnych, dobranocek , bajek i piosenek. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi .Ma również w swoim dorobku kilkanaście książek  „Jadzia” , „Jak tańczono przed wiekami” , „Kaprys” i żart” i inne.
            Rok 2019 ogłoszony został przez Sejm RP rokiem Stanisława Moniuszki z racji przypadającej 200 rocznicy urodzin wielkiego kompozytora takich utworów jak  „Halka” , „Straszny Dwór” , Pani Izabela z tej okazji napisała książkę „Hej , zagrajcie siarczyście” którą poświęciła właśnie jemu.
Autorka w interesujący sposób nawiązuje w niej do dzieciństwa ,młodości i twórczości wielkiego kompozytora.
Recytowała fragmenty utworów , prezentowała ilustracje zawarte w książce jak i fragmenty utworów muzycznych, w ten sposób przybliżając twórczość Moniuszki.
            Mamy nadzieje , że spotkanie było miłym wydarzeniem w życiu młodych uczniów i zachęci ich do częstszego sięgania po książki.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego